Chlorella – cudotwórca z dalekiego wschodu

Chlorella to tajemnicza nazwa, która niewiele mówi większości osób. Jest to zaś zielona alga, którą można spotkać w słodkowodnych akwenach na obszarze Dalekiego Wschodu. Składa się z wody oraz dużych ilości chlorofilu, któremu zawdzięcza swą nazwę. Zawiera go aż od trzech do pięciu procent, co czyni ją rekordzistką w świecie roślin. Dodatkowo zawiera liczne aminokwasy, cukry, kwasy nukleinowe, witaminy Ai C, witaminy z grupy B, a także kwas foliowy. Dzięki temu chlorella doskonale sprawdza się w diecie wegetariańskiej i pomaga zastąpić składniki odżywcze pochodzące z produktów mięsnych.

ABC właściwości zdrowotnych chlorelli

Chlorella poza właściwościami odżywczymi ma wiele właściwości leczniczych. Od wieków jest stosowana w medycynie naturalnej. Badania naukowców potwierdzają, że pomaga w pozbyciu się z organizmu wielu szkodliwych substancji. Pomaga ona neutralizować w organizmie rtęć, uran, a nawet arszenik. Dodatkowo wspomaga wydalanie z organizmu pestycydów. Ponadto wspomaga metabolizm alkoholu, co czyni  ją skutecznym lekarstwem na kaca. Według niektórych ustaleń zażycie jej przed rozpoczęciem spożywania alkoholu, sprawi, że kac nie wystąpi wcale lub dolegliwości będą znacznie mniejsze.

Ponadto najnowsze badania sugerują, że spożywanie chlorelli może zminimalizować ryzyko zachorowania na raka. Według niezależnych badań zmniejsza ona szanse pojawienia się raka piersi czy też nowotworu jelita grubego. Dzięki dużej zawartości kwasu foliowego w roślinie, można ją stosować jako środek zapobiegający wystąpieniu anemii wśród kobiet będących w ciąży. Ponadto badania kliniczne wykazały, że kobiety zażywające chlorellę w stanie błogosławionym znacznie rzadziej miały objawy nadciśnienia czy też białkomoczu.

Jakim jeszcze problemom zdrowotnym może przeciwdziałać chlorella?

  • Wzmacnia odporność
  • Pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust
  • Łagodzi objawy fibromialgi (choroba powodująca występowanie bólów mięśniowo-stawowych)
  • Wspomaga układ pokarmowy i pomaga na zaparcia

Cudowny środek na odchudzanie?

Szczególnie często o chlorelli mówi się w kontekście cudownego środka na odchudzanie. Czy jest to zgodne z rzeczywistością? Według najnowszych badań chlorella ma utrudniać odkładanie się lipidów w tkance tłuszczowej, a tym samym hamować nadmierny przyrost masy ciała. Jednocześnie wspomaga wydalanie z organizmu różnych toksyn. Dzięki temu stosowanie preparatów wykonanych z rośliny pomoże kontrolować wzrost wagi, jednak nie spowoduje, że tłuszcz w magiczny sposób zniknie. Dlatego też nie może zastąpić zdrowej diety oraz ćwiczeń, lecz może być ich doskonałym uzupełnieniem.

Dodaj komentarz