Konsultacja dietetyczna

Pojawienie się klienta w gabinecie dietetycznym wynika zazwyczaj z chęci podjęcia działań, mających na celu zadbania o własne zdrowie oraz poprawienie sposobu odżywiania się. Konsultacja ze specjalistą w dziedzinie dietetyki pozwoli uzyskać informacje dotyczące tworzenia zbilansowanej, a co najważniejsze indywidualnej diety. Taka optymalizacja zapewni konkretnemu organizmowi odpowiednią ilości kalorii, składników mineralnych oraz odżywczych, której potrzebuje. Konsultacja dietetyczna staje się więc pierwszym i bardzo ważnym krokiem podjętym do stworzenia planu dietetycznego, a jej celem jest bliższe zapoznanie się z oczekiwaniami i potrzebami osoby, która podjęła kroki w celu polepszenia zdrowia i samopoczucia.
Przebieg konsultacji dietetycznej
Konsultację dietetyczną możemy podzielić na kilka poszczególnych elementów, cechujących się konkretną celowością i trafnością. Czas trwania konsultacji wynosi około jednej godziny. Podczas godziny profesjonalny dietetyk przeprowadza wstępny wywiad, w którym to pacjent przedstawia swój tryb życia, nawyki żywieniowe. Dodatkowo podczas wizyty dietetyk ocenia ogólny stan zdrowia oraz możliwości jego poprawy. Podczas konsultacji wykonywane są także pomiary antropometryczne ? obwodu talii, bioder, brzucha, ud, jak również określa się stosunek wagi do wzrostu.

Opieka dietetyczna po konsultacji
Opieka dietetyczna to przede wszystkim udzielanie ogólnych porad odnoszących się do sposobu odżywiania, trybu życia pacjenta. Jej kompleksowość polega na konkretnym zaprojektowaniu planu żywieniowego, który ma uwzględniać co lubi, a czego nie lubi pacjent. Po otrzymaniu jadłospisu pacjent zgłasza się na cotygodniową kontrolę. Podczas trwania wizyt kontrolnych dietetyk weryfikuje skuteczność modyfikacji jakie wprowadził oraz dokonania potrzebnych korekt w kolejnych planach żywieniowych.

A może dieta pudełkowa?
Wiele osób nie chce korzystać codziennie gotować dań dla siebie, nawet jeżeli będą one dopasowane do jego oczekiwań. Dla takich osób wygodnym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny wrocław, czyli dieta pudełkowa. Dzięki temu rozwiązaniu każdego dnia otrzymamy smaczne i świeże dania, dopasowane przez dietetyka do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz