Korzyści ze stosowania ziemi okrzemkowej

Dostępnych jest wiele substancji, które mają pozytywny wpływ na organizm człowieka. Wśród nich znajduje się także ziemia okrzemkowa, czyli skała organiczna zbudowana przede wszystkim z krzemu. Warto zapoznać się z korzyściami z jej stosowania.

Wpływa pozytywnie na skórę

Przemysłowa ziemia okrzemkowa charakteryzuje się silnymi właściwościami ściernymi, które sprawiają, że często jest wykorzystywana jako peeling do ciała i twarzy, a także pasta do zębów. Warto wiedzieć, że złuszczanie naskórka jest niezwykle istotne we właściwej pielęgnacji skóry, gdyż wspomaga likwidację martwych komórek skóry.

Jest doskonałym źródłem krzemu

W ziemi okrzemkowej znajduje się bardzo wiele krzemu. Ten pierwiastek wpływa m.in. na:

  • zapewnienie prawidłowej budowy ścięgien, chrząstek (tkanek chrzęstnych), kości oraz naczyń krwionośnych,
  • wspomaganie właściwego funkcjonowania wątroby, serca czy też płuc.

Do tej pory pożywienie było najważniejszym źródłem krzemu. Jednak zastosowanie nowoczesnych metod uprawy roli sprawiło, że w glebach znajduje się znacznie mniej tego składnika mineralnego. Obecne szacunki wskazują na to, że aktualnie z pokarmów roślinnych można uzyskać jedynie od 30 do 40% tego pierwiastka potrzebnego dla organizmu człowieka.

Wspomaga serce, kości i mięśnie

Wiele przeprowadzonych badań dowiodło, że spożywcza ziemia okrzemkowa stabilizuje poziom cholesterolu we krwi, a także pozytywnie wpływa na funkcjonowanie serca. Znajduje się w niej wiele cennych mikroelementów zapewniających prawidłową budowę i regenerację kości oraz mięśni. Wśród nich znajdują się np.:

  • wapń,
  • krzem,
  • magnez,
  • sód,
  • żelazo.

Jest naturalnym środkiem owadobójczym

Warto wiedzieć, że częste zastosowanie ziemi okrzemkowej to likwidowanie niszczycielskich insektów znajdujących się w budynkach gospodarczych oraz mieszkaniach. Odpowiednie testy pokazały, że ta substancja potrafi uśmiercać owady, które stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia mieszkańców oraz upraw rolniczych. Należy zauważyć, że wiele insektów uodporniło się na działanie pestycydów z powodu bardzo częstego ich stosowania. Zwalczanie szkodników za pomocą ziemi okrzemkowej nie stanowi żadnego zagrożenia dla domowników oraz zwierząt, a ponadto przyczynia się do ograniczenia ilości toksyn występujących w środowisku.

Pomaga oczyścić organizm

Spożywcza ziemia okrzemkowa odznacza się łagodnym działaniem ścierającym. Dzięki temu wspomaga m.in.:

  • likwidację negatywnych pasożytów oraz bakterii znajdujących się w jelitach, a także pozostałych elementach przewodu pokarmowego,
  • oczyszczanie organizmu z metali ciężkich, które cechują się działaniem toksycznym,
  • usuwanie z organizmów zwierząt gospodarczych oraz domowych szkodliwych stworzeń.

Dodaj komentarz