garnki venice pearl collection 19 opinie ceny

Naczynia i garnki firmy Venice 19 Pearl Collection – cena, opinie

Wiele osób zdaje się nie zwracać szczególnej uwagi na jakość garnków, w których przygotowuje potrawy. Jest to z pewnością bardzo duży błąd, gdyż rodzaj naczyń kuchennych wpływa bezpośrednio na jakość przygotowywanych posiłków. Jest również wiele więcej powodów, dla których warto wybierać takie naczynia jak garnki Venice, zamiast najtańszych blaszanych garnków.

Garnki a zdrowie

Pozornie mogłoby się wydawać, iż aby zdrowo się odżywiać wystarczy kupować odpowiednie produkty. Okazuje się jednak, że kwestią kluczową jest wybór odpowiedniej metody przygotowywania posiłków oraz najlepszych do tego naczyń. Naczynia i garnki Venice, o których wspominano już wcześniej, dają możliwość wyboru w zasadzie dowolnej metody przygotowywania potraw. Ich użytkownik może bowiem:

  • gotować w tradycyjny sposób
  • gotować na parze
  • smażyć na tłuszczu
  • smażyć bez tłuszczu

Jak poprawnie gotować potrawy?

Jeśli jest możliwość wyboru między tradycyjnym gotowaniem, a gotowaniem na parze, tak naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać. Tradycyjne gotowanie nie jest najlepszym sposobem przygotowywania posiłków, gdyż pokarmy we wrzącej wodzie błyskawicznie tracą swoją wartość. Dosłownie wygotowywane są najcenniejsze składniki odżywcze. Proces ten jednak nie zachodzi wtedy, gdy pokarmy są gotowane na parze.

Garnki Venice umożliwiają gotowanie na parze w oryginalny, a przede wszystkim bardzo szybki sposób, co w opinii wielu Klientów jest ich dużym plusem. Jest to bowiem tzw. gotowanie wieżowe w garnkach, które stoją jeden na drugim. Tym sposobem użytkownik może zdecydować jak blisko ognia mają znajdować się poszczególne potrawy oraz przygotowywać je wszystkie w tym samym czasie.

garnki venice pearl collection 19 opinie ceny

Smażenie bezpieczne dla zdrowia

Dzisiaj Polacy jedzą o wiele mniej smażonych potraw niż kiedyś. Wszystko z tego względu, iż świadomość społeczna odnośnie szkodliwości smażonych potraw jest coraz większa. Jednakże, nie każdy zdaje sobie sprawę, że szkodliwość oraz wysoka kaloryczność potraw smażonych jest efektem działania smażonego tłuszczu. Jeśli można by było zrezygnować z tłuszczu, smażone potrawy wcale nie byłyby szkodliwe. Jak się okazuje, garnki Venice dają taką możliwość.

Garnki i naczynia marki Venice posiadają funkcję smażenia bez użycia tłuszczu dzięki temu, iż są one w stanie wykorzystywać naturalny tłuszcz wypuszczany przez potrawy. Tym samym, podczas smażenia potrawom nie przybywa kalorii oraz nie wytwarzają się żadne szkodliwe związki chemiczne.

Z czego tworzy się garnki?

Dzisiaj do konstrukcji garnków wykorzystuje się rozmaite materiały. W sklepach mnóstwo jest garnków blaszanych, które są zdecydowanie najtańsze, jednak również najmniej wytrzymałe. Ponadto, w blaszanych garnkach nie trudno o przypalenie potraw. Również garnki aluminiowe, których jest całkiem dużo, nie należą do tych najlepszych. Wiele jednak zależy również od jakości aluminium. Warto też zwrócić uwagę czym i w jaki sposób wyścielone jest wnętrze garnka czy też patelni. Kiedyś bardzo popularne były patelnie teflonowe, które z czasem straciły na popularności. Wszystko przez to, iż spożycie teflonu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Niemniej jednak, wciąż korzysta się czasem z patelni teflonowych. Niektóre z nich są całkiem bezpieczne, o ile teflon nie odkleja się, ani nie kruszy. W niskiej jakości patelniach niestety dochodzi do tego regularnie.

Stalowe garnki i inne naczynia

Niewątpliwie, najlepsze są garnki stalowe, których wytrzymałość jest największa. Co więcej, stalowe garnki są najczęściej bezpieczne dla zdrowia użytkowników. Warto jednak mieć na uwadze, że są różne rodzaje stali i nie każda ma tak samo dobre właściwości. Jeśli chodzi o garnki Venice, są one zrobione ze stali szlachetnej posiadającej absolutnie najlepsze parametry. Dlatego też, garnki te wytrzymują próbę czasu, nawet jeśli są bardzo intensywnie eksploatowane.

Ponadto, garnki  i naczynia Venice z racji tego, że wykonane są ze stali szlachetnej, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Rzecz w tym, iż stal szlachetna neutralizuje działanie wszelkich substancji, które w innego rodzaju garnkach wywołują groźne reakcje chemiczne. Co więcej, stal nie odpada, ani się nie odkleja, przez co w żaden sposób nie może przedostać się do pożywienia.

Cena oryginalnego kompletu garnków i naczyń Venice: 7 900 zł

Sprawdź opinie Klientów:

Dodaj komentarz