Składniki tabletek na odchudzanie

Skład suplementów wspomagających odchudzanie ma ogromny wpływ na ich skuteczność, dlatego warto poznać substancje, które są najczęściej wykorzystywane do produkcji tego typu preparatów.

Popularne składniki tabletek na odchudzanie

Tabletki tego typu mogą zawierać bardzo wiele różnych substancji. Wśród popularnych składników znajduje się:

  • zielona kawa,
  • L-karnityna,
  • jagody acai,
  • błonnik

Ważne, żeby wszystkie składniki znajdujące się w suplemencie były przetestowane i bezpieczne. Należy unikać kupowania tabletek na odchudzanie, które pochodzą z niesprawdzonego źródła.

Zielona kawa

Właściwości odchudzające zielonej kawy są znane od niedawna, jednak zdążyła ona zdobyć bardzo dużą popularność wśród osób, które szukają skutecznych sposobów na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Tabletki na odchudzanie często mają w swoim składzie zieloną kawę. Jej skuteczność wynika przede wszystkim z zawartości kwasu chlorogenowego. Ta substancja ogranicza wchłanianie węglowodanów, które oczywiście stanową główne źródło energii. Kiedy organizm nie może wykorzystywać węglowodanów, jest zmuszony do sięgnięcia po zapasy zgromadzone w postaci tkanki tłuszczowej.

L-karnityna

To kolejna bardzo popularna substancja, którą zawierają tabletki na odchudzanie. L-karnityna jest często wykorzystywana przez kulturystów, ale warto po nią sięgnąć także w trakcie odchudzania. Jej działanie polega na wspomaganiu transportu kwasów tłuszczowych so komórek, gdzie są zamieniane na energię. Suplementy zawierające L-karnitynę przyniosą dobre efekty w połączeniu z aktywnością fizyczną, która zwiększy zapotrzebowanie mięśni na energię.

Jagody acai

Pozytywne działanie tych jagód jest szeroko znane. Zawierają one przede wszystkim duże ilości naturalnych przeciwutleniaczy. Poza tym bardzo korzystnie wpływają na metabolizm, przyspieszając przemianę materii. Najlepiej sięgać po suplementy, które zawierają dodatkowe składniki, potęgujące odchudzające działanie jagód.

Błonnik

Ten dodatek znajduje się głównie w suplementach na odchudzanie, które mają hamować apetyt. Jego działanie jest bardzo proste ? w żołądku zwiększa swoją objętość, dając wrażenie sytości. Odpowiednia ilość błonnika w diecie poprawia pracę jelit, jednak w zbyt dużych dawkach może prowadzić do wzdęcia i biegunek.

W składzie tabletek na odchudzanie można znaleźć także bardzo wiele innych substancji. Warto sprawdzić ich wpływ na organizm i dobrać suplement o optymalnym działaniu. Najlepiej dobierać tabletki zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Na przykład preparaty z dużą ilością błonnika, pomogą w kontrolowaniu apetytu i zmniejszą wielkość posiłków.

Dodaj komentarz