Szklanki do napojów – jak wybrać?

Szklanki do napojów, to bez wątpienia element niezbędny w każdym mniejszym, czy też większym domu. Obecnie możemy znaleźć różnego rodzaju szklane naczynia, które przeznaczone są właśnie do picia napojów. Koniecznie zatem powinniśmy wiedzieć, czym się od siebie różnią i jak powinniśmy podawać napoje na stole tak, aby jednocześnie dobrze smakowały i doskonale się prezentowały.

Szklanki do napojów – na co dzień lub od święta

W swoim domu, każdy powinien mieć chociaż podstawowy zestaw szklanek do napojów, gdyż są one niezwykle uniwersalne. Na przykład szklanki do napojów zimnych mogą służyć do podawania soków, smoothie, koktajli, jak również można w nich podawać kawę mnożoną. Takie właśnie szklanki, na pewno będą przydatne przy każdym posiłku oraz deserze. Jeżeli zdecydujemy się na takie, które mają dość uniwersalny design, to doskonale będą się prezentowały przy każdej zastawie stołowej.

Szklanki termiczne – eleganckie i niezwykle wytrzymałe

Tym, co wyróżnia szklanki termiczne od innych szklanek jest to, że robione są one z dwóch warstw drzewa borokrzemowego, które oddzielone są od siebie przestrzenią, która została wypełniona powietrzem. To właśnie sprawia, że te właśnie szklanki są niezwykle odporne na wszelkie zmiany temperatury. Gdy na przykład wlejemy do nic wrzątek, to nie pękną. Zazwyczaj, takie właśnie szklanki są wykorzystywane przy podawaniu gorących napojów, takich jak kawa, czy herbata.

Szklanki do napojów i do drinków

Zazwyczaj napoje zimne, czy też smoothie, kompoty, bądź koktajle, pijemy w wysolisz, pojemnych szklankach, które najczęściej mają 200 – 300 ml. W takich szklankach bardzo często jest też podawana mrożona kawa. Szklanka do wody nie może być niższa, prosta i nie taka wysoka, jak również musi mieć mniejszą pojemność. Jeżeli natomiast chodzi o szklanki przeznaczone do drinków, to naprawdę bardzo ciężko wybrać te idealne, ponieważ tutaj bardzo dużo zależy od rodzaju danego drinka. Inaczej pite są shoty, a inaczej drinki takie jak mojito, czy cosmopolitan. Jeżeli stosujemy ten najbardziej podstawowy podział, to szklanki można tutaj podzielić na wysokie i niskie do shotów.

Szklanki do whisky – jakie będą odpowiednie?

Co prawda, z decydowanie najczęściej możemy spotkać się z sytuacją, gdzie whisky jest podawana w prostych szklankach okrągłych, czy kwadratowych z grubym dnem, jednakże warto wiedzieć, że nie takie drinki są dedykowane temu trunkowi. Zatem, jakie szklanki przeznaczone są do whisky? Otwarte, które są zwężane na górze, a szeroki na dole. Takie właśnie szklanki nazywane są rock glass, czy też lowball glass.

Dodaj komentarz