Czy zdrowe odżywianie to tylko chwilowa moda?

Zdrowy styl życia i bycie fit, w ostatnich czasach, zyskuje coraz więcej zwolenników. Jedni twierdzą, że to tylko chwilowa moda i kolejny wymysł dietetyków, jednak osoby odżywiające się zdrowo widzą znaczną poprawę samopoczucia, odporności i zdrowia.

Szukajmy produktów z dobrym składem

Niestety, dożyliśmy czasów, kiedy chcąc kupić produkty wysokiej jakości, często musimy się nieźle natrudzić i przeszukać wiele sklepowych półek. Duża część koncernów spożywczych i producentów stawia na ilość, a nie na jakość. Oczywiście cierpimy na tym my- konsumenci. Na szczęście wiedza na temat zdrowego odżywiania i świadomość ludzi wzrasta i coraz więcej osób czyta etykiety oraz wybiera produkty wysokiej jakości.

Inwestycja w siebie i zdrowie

Zazwyczaj zdrowe jedzenie jest droższe. Jednak jest to inwestycja w swoje zdrowie, a przecież nie ma nic cenniejszego od zdrowia. Chociaż, gdyby zrobić podsumowanie miesięcznych wydatków na zdrowe zakupy i te dotychczasowe to możliwe, że bilans nas mile zaskoczy, ponieważ fast foody, słodycze czy używki także trochę kosztują, a do tego rujnują nasze zdrowie i przyczyniają się do wystąpienia różnych chorób.

Od czego zacząć?

Osoby, które nigdy nie przywiązywały wagi do jakości spożywanych posiłków, odżywiały się niezdrowo, a chcące w końcu zmienić styl życia, często nie wiedzą, od czego zacząć. Jakie produkty powinny wyeliminować z diety, a w jakie ją wzbogacić. Informacji można szukać w internecie, w książkach lub u dobrego dietetyka. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z usługi cateringu dietetycznego. Na rynku jest wiele firm oferujących catering dietetyczny lubin. Jedną z nich jest Dietykieta, dla której jakość jest najważniejsza. Menu jest opracowywane z pomocą dietetyka i jest zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Jedną z zasad jest regularność spożywania posiłków, co z cateringiem dietetycznym jest ułatwione, ponieważ codziennie dostajemy gotowe 3 lub 4 posiłki. Kolejnym ważnym aspektem jest eliminacja cukru z diety, produktów wysoko przetworzonych oraz dodatków chemicznych (konserwanty, wzmacniacze smaku, sztuczne aromaty, wszelkie kostki rosołowe itd.). Do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne są witaminy i minerały, dlatego nasza dieta powinna być bogata w sezonowe warzywa i owoce oraz kiszonki.

Dodaj komentarz