Czy klocki do jogi są skuteczne?

W dzisiejszych czasach- kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na stres, żyjemy w biegu i niemy zbyt wiele czasu, aby o siebie zadbać coraz bardziej popularną formą poprawy zarówno stanu ciała jak i ducha, wyciszenia i relaksacji, a także wzmocnienia i wysmuklenia sylwetki oraz wzmocnienia kręgosłupa- staje się znana od wieków joga.

W głównej mierze joga polega na wykonywaniu specjalnych ćwiczeń -zwanych popularnie asanami zsynchronizowanych z właściwym i równomiernym bardzo głębokim oddechem bardzo często przy spokojnych, przypominających odgłosy natury dźwiękach.

,,Pies z głową w dół”, ,,pies z głową w górę”, ?kobra”, ,,powitanie słońca ”, ,,most”, ,,świeca”, ,,girlanda” to jedne z najpopularniejszych asan w jodze. Wprawieni jogini wykonują je bezbłędnie. Co zrobić jednak gdy w naszych mięśniach brak odpowiedniego rozciągnięcia i gibkości i nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pozycji odpowiednią ilość czasu? Pomocne tutaj mogą okazać się- zwłaszcza dla początkujących akcesoria ułatwiające praktykowanie jogi. Świetną alternatywą może okazać się nic innego jak klocki do jogi.

Klocek taki swoim kształtem i wyglądem przypomina cegłę i zdecydowanie ułatwia nam uprawianie jogi oraz sprawia, że wykonywane przez nas skomplikowane pozycje stają się bezpieczniejsze oraz łatwiejsze w wykonaniu.Służyć nam mogą jako podpórka w pozycjach wymagających leżenia tyłem, wykonywaniu skrętów tułowia a także jako przedłużanie naszego ciała podczas wykonywania skłonów czy ćwiczeń w podporze. Klocki do jogi nazywane czasem też kostkami wykonane mogą być z różnych materiałów, zwykle do ich produkcji stosuje się korek, drewno lub piankę.

klocki do uprawiania jogi

Polecane są osobom jeszcze nie wprawionym w zaawansowaną jogę, tym które nie są jeszcze wystarczająco rozciągnięte oraz początkującym chcącym nauczyć się konkretnej pozycji i wytrzymać w niej dłuższy czas. Dzięki nim możemy także się podeprzeć- co sprawi,że poczujemy się stabilniej i zminimalizujemy ryzyko urazów i kontuzji.

Klocki do uprawiania jogi są także świetnym pomysłem na prezent oraz idealną pomocą dla osób, które od zawsze chciały uprawiać znaną z cudownych mocy , uzdrawiającą umysł i ciało jogę, jednak były nie wystarczająco cierpliwe i szybko zniechęcały się niepowodzeniami. Dzięki klockom wykonanie bardzo trudnych wcześniej pozycji staje się wreszcie możliwe.

Klocki to bardzo przydatny przedmiot dzięki, który wprowadzi nas do świata jogi i pozwoli nam poczuć harmonię naszego ciała i umysłu, rozciągnąć, wzmocnić i wysmuklić mięśnie a także skutecznie uwolnić się od stresu.

Dodaj komentarz