L-Arginina, proseksualna odżywka z licznymi korzyściami zdrowotnymi

L-arginina jest aminokwasem, który może odgrywać ważną rolę w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych z powodu właściwości przeciwmiażdżycowych, przeciwniedokrwiennych, przeciwpłytkowych i przeciwzakrzepowych. Została promowana, jako stymulator wzrostu i jako środek do leczenia zaburzeń erekcji u mężczyzn, wykorzystana jest także w kulturystyce. W XIX wieku po raz pierwszy wyizolowano ją ze zwierzęcego rogu, jako stereoizomeru argininy. L-arginina jest aminokwasem, który pomaga organizmowi budować białko.

Organizm ludzki zazwyczaj wytwarza całą potrzebną L-argininę. L-arginina występuje również w większości pokarmów bogatych w białko, w tym w ryby, czerwone mięso, drób, soję, produkty pełnoziarniste, fasole i produkty mleczne.

Badania nad zastosowaniem L-argininy w określonych warunkach wykazują:

  • Badania sugerują, że L-arginina może zmniejszyć objawy i poprawić, jakość życia u osób z łagodną do ciężkiej postaci tego typu bólem w klatce piersiowej.
  • Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Niektóre badania wykazały, że doustna L-arginina może obniżać ciśnienie krwi u zdrowych ludzi i osób z wysokim ciśnieniem krwi, które wpływa na tętnice w płucach i prawej stronie serca (nadciśnienie płucne). Infuzje L-argininy wydają się również obniżać ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem.
  • Zaburzenia erekcji. Przyjmowanie doustnej L-argininy może poprawić funkcje seksualne u mężczyzn z zaburzeniami erekcji spowodowanymi przyczyną fizyczną.

L-Arginina, proseksualna odżywka z licznymi korzyściami zdrowotnymi

Jest to zaburzenie, o którym nikt nie chce rozmawiać, ale 43% kobiet i 31% mężczyzn cierpi z powodu dysfunkcji seksualnych. Zaburzenia seksualne są szeroko definiowane, jako niezdolność do pełnego korzystania z kontaktów seksualnych. Kobiety na ogół doświadczają tego, jako utraty libido (popęd seksualny) i / lub niemożności lub trudności w osiągnięciu orgazmu. Mężczyźni doświadczają tego, jako impotencji, znanej technicznie, jako zaburzenie erekcji.

W oparciu o setki badań, L-arginina, niezbędny aminokwas i jeden z budulców białek w organizmie, stała się znana, jako bezpieczny i skuteczny proseksualny składnik odżywczy dla mężczyzn i kobiet.

L-Arginina jest prekursorem tlenku azotu (NO) w organizmie człowieka. W latach 90 XX wieku naukowcy odkryli, że nie tylko NIE jest istotnym związkiem, który pomaga w krążeniu krwi, ale jest ważny dla normalnej funkcji seksualnej zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Bez argininy nie byłoby NO, a bez NO ludzie nie byliby w stanie osiągnąć erekcji.

Jak działa L-Arginina

Niedostateczny przepływ krwi jest główną przyczyną niepełnej erekcji u mężczyzn. Wykazano, że L-Arginina poprawia krążenie krwi do obszaru narządów płciowych poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie penisa do pełnej pojemności, zwiększając w ten sposób rozmiar, twardość i częstotliwość erekcji. Aby wytworzyć tlenek azotu w ciele, atom azotu musi łączyć się z cząsteczką tlenu we krwi. Enzym nazywany syntazą tlenku azotu kontroluje tę reakcję.

L-arginina działa podobnie u kobiet

Wyższy przepływ krwi powoduje, że tkanki łechtaczki i pochwy są bardziej wrażliwe i reagują na stymulację seksualną i zwiększają możliwość osiągnięcia orgazmu. Chociaż nie przeprowadzono prawie tak wielu badań nad suplementacją argininy u kobiet, jak u mężczyzn, jedno z badań wykazało, że kobiety po menopauzie, które przyjmowały suplementy, w tym L-argininę, doświadczały zwiększonej odpowiedzi seksualnej.

W innym badaniu z udziałem 77 kobiet w każdym wieku stwierdzono, że po 4 tygodniach 73,5% kobiet, które zażywały suplement, w tym L-Argininę, odczuwało większą satysfakcję seksualną, w tym zwiększone pożądanie i uczucie łechtaczki, częstotliwość stosunków seksualnych i orgazmu oraz mniejszą suchość pochwy.

Wysokie stężenia tlenku azotu są uważane za toksyczne dla tkanki mózgowej

Źródłami aminokwasów argininy są mięso, mleko, białko sojowe, orzeszki ziemne, orzechy włoskie i jajka. Fizjologicznie aktywna forma, L-arginina, jest naturalnym produktem otrzymywanym przez enzymatyczną lub chemiczną hydrolizę białek. W laboratorium argininę można wytrącić z hydrolizatu żelatyny.

L-argininę można również syntetyzować z L-ornityny i cyjanamidu w roztworze wodnym w obecności wodorotlenku baru. Ponieważ L-arginina może być syntetyzowana endogennie z L-cytruliny, jest klasyfikowana, jako nieistotny aminokwas u dorosłych. Jednak u dzieci i u osób z pewnymi schorzeniami (np. Infekcja, uraz) synteza L-argininy może ulec osłabieniu.

Dodaj komentarz