Wypoczynek w górach – zadbaj o odpowiedni ekwipunek

Wyprawy w góry to fascynująca sprawa dla coraz większej ilości osób. Piękne krajobrazy, wysokość, która zapiera dech w sercu, możliwość zdobywania coraz to nowych, nieodkrytych dotąd miejsc i w końcu wspólne wspinaczki z zaufanym gronem przyjaciół sprawiają, że do gór wracamy często. Wypoczynek w górach to możliwość spędzania wolnego dnia lub urlopu na wiele sposobów. Niemniej jednak w każdym z wybranych sposobów w górach warto pomyśleć nad sposobem pakowania rzeczy przydatnych w trakcie wyjazdu.

Jeśli zamierzasz nocować w hotelu jesteś w bardzo komfortowej sytuacji ? wszystko, co potrzebujesz do spania, znajdziesz na miejscu. Jeśli natomiast wybierasz odpoczynek pod gołym niebem warto zainwestować w porządny plecak w góry. Solidne plecaki w góry są wykonane tak, by pomieścić jak najwięcej przy minimalnym obciążeniu dla Twojego kręgosłupa. Wypoczynek pod namiotem czy w górskim schronisku zmusza do zabrania ze sobą śpiwora, karimaty czy też kilku rodzajów ubrań na zmianę. Wypoczynek w górach pod gołym niebem sprawi, że plecaki turystyczne mogą się nie sprawdzić. Solidne plecaki górskie skonstruowane są tak, by wszystkie niezbędne przedmioty pomieścić i by móc się w nich odnaleźć. Takie plecaki górskie tworzone są na specjalnych stelażach, które przedłużają ich wysokość oraz zapewniają sztywność konstrukcji podczas noszenia nieraz w bardzo ekstremalnych warunkach. Duże plecaki męskie również sprawdzają się w górach, jednak tylko wtedy, gdy po przybyciu do namiotu lub schroniska zamierzasz szybko się przepakować, zabierając na szlak turystyczny tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

Świetnym rozwiązaniem podczas górskich eskapad są plecaki taktyczne.

Pomysł zaczerpnięty prosto z żołnierskich poligonów i szkół przetrwania doskonale spisze się także podczas wypoczynku w górach. Plecaki taktyczne zbudowane są w taki sposób, by zmieścić jak najwięcej przedmiotów, przy jednoczesnym zachowaniu swobodnego dostępu do nich. Część z nich przenosimy na dwa sposoby ? jako torbę, którą chwytamy za pomocą dodatkowych, bocznych rączek lub jako tradycyjny plecak. Plecak taktyczny można dopasować do wzrostu użytkownika. Część modeli posiada także dodatkowe, mniejsze plecaki dopinane do większej całości. Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie rozwiązania typu ?dwa w jednym?.

W górach sprawdzają się także dobrej jakości plecaki trekkingowe.

Wybierając plecak trekkingowy należy zwrócić uwagę, by był solidnie wykonany, odporny na działanie wody oraz niszczenie. Ważny w przypadku tego rodzaju plecaka turystycznego będzie fakt możliwości swobodnego obiegu powietrza w jego wnętrzu. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie marszu w upale z nieprzepuszczającym powietrze plecakiem trekkingowym. Plecaki trekkingowe to nie tylko plecaki sportowe! Od zwykłych plecaków, które możesz chociażby zabrać na trening piłki nożnej wyróżniać je będzie fakt stworzenia przemyślanej konstrukcji, która ułatwi wielogodzinny marsz. Szelki plecaka trekkingowego będą bardziej dopracowane niż to bywa w wypadku zwykłego plecaka sportowego, zawierać on będzie miejsce na zawieszenie kijków trekkingowych czy pokrowca przeciwdeszczowego.

Dodaj komentarz