Czym są testery perfum?

Zakup perfum, szczególnie od tych najznamienitszych marek często okazuje się wydatkiem ponad nasze możliwości. Nic więc dziwnego, że szukamy sposobów, aby swój ulubiony zapach kupić w niższej cenie – polujemy na promocję, szukamy kodów rabatowych do perfumerii, a czasem nawet zamiast oryginału wybieramy zamienniki. Są też osoby, które decydują się na zakup testerów. Czym one są i czy warto kupować testery perfum?

Czym są testery perfum?

Testery perfum to produkty, które znajdziemy w większości perfumerii i drogerii. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie są one ani podróbkami oryginalnych zapachów, ani ich próbkami. Tester jest dokładnie tym samym produktem, co ten pełnowartościowy oferowany przez sklep. Ma on te same walory zapachowe, moc, składniki, a także zamknięty jest w pięknym flakonie. Co więc odróżnia testery perfum od oryginału? Przede wszystkim opakowanie – pudełko. W przypadku testera flakon najczęściej wkładany jest w zwykłe tekturowe pudełko, nieowinięte celofanem. Na opakowaniu znajduje się też naklejka informująca, że kupiło się egzemplarz testowy. Specjalne oznaczenie posiada również flakon. Warto też pamiętać, że chociaż większość testerów posiada oryginalne flakony, to brakować może korka buteleczki. Testery perfum od oryginalnego produktu różnią się też pojemnością. Znamienita większość z nich produkowana jest w maksymalnej pojemności, czyli 100 ml. Ważną różnicą jest również cena – ta znacząco odbiega od właściwego produktu i to na korzyść naszego portfela.

Jaka jest rola testerów?

Testery perfum znaleźć można w każdej dobrej perfumerii czy drogerii. Udostępniane są klientom w celach reklamowych. Tester pozwala wypróbować przed zakupem właściwy produkt. Wystarczy jedno psiknięcie testerem po skórze i już wiemy, czy zapach przypadnie nam do gustu, czy należy go odstawić na półkę.

Ta rola testerów perfum przyczyniła się do tego, że przez wiele osób uważane są one za zapachy mocniejsze i intensywniejsze od oryginałów. W rzeczywistości tak jednak nie jest. Wzmacnianie testerów nie leży w interesie twórców pachnideł. Jeśli nie będą one oddawać rzeczywistych właściwości ich produktu, to wręcz mogą zniechęcić do zakupu i negatywnie wpłynąć na wizerunek marki. Należy też zaznaczyć, że testery nie są też podróbkami. Zamieszczenie innego produktu w oryginalnym flakonie perfum jest działaniem nielegalnym w oczach prawach.  Marka, która zdecydowałaby się na takie rozwiązanie, musiałaby się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami.

Ile kosztują testery perfum?

Ceny testerów perfum są znacznie niższe niż produktów w standardowej ofercie. Wynika to przede wszystkim z tego, że testery wyglądają gorzej – pozbawione oryginalnego korka i opakowania są tańsze w produkcji. O tym, jakie ceny ociągają testery perfum, możesz przekonać się na https://www.perfumeria.pl/collections/testery-perfum-damskich. My podpowiadamy, że liczyć możesz na oszczędności rzędu 100-200 złotych. Sprawia to, że testery są kuszącym zakupem. Chętnie sięgają po nie amatorzy pięknych woni, którzy chcą wypróbować nowe zapach lub nie mogą pozwolić sobie na zakup pełnowartościowego produktu.

Dodaj komentarz