Makijaż ślubny

Dzień Ślubu to jeden z najważniejszych dni dla kobiety, każda z pań chce w wyglądać wyjątkowo. Przez długi czas wybiera wymarzoną suknie ślubną, buty oraz dobiera liczne dodatki. Bardzo ważną kwestią jest odpowiedni makijaż, który pozwoli czuć się pięknie przez całą noc. Panie najczęściej decydują się na makijaż ślubny wykonany przez profesjonalistki, dzięki niemu mają pewność, że będą wyglądać zjawiskowo do samego końca wesela. Dodatkowo dobrze wykonany makijaż zapewni trwałość i promienny wygląd na zdjęciach.

Komu powierzyć wykonanie makijażu ślubnego?

Makijaż ślubny może zdziałać cuda! Pozwala czuć się wyjątkowo przez całą uroczystość zaślubin i wesele. Wiele kobiet, na co dzień się maluje i uważa, że świetnie wygląda jednak ostatecznie w dniu ślubu decyduje się na makijaż wykonany przez profesjonalistki. Dzieje się tak, ponieważ kobiety chcą w tym dniu poczuć się jak księżniczki. Dodatkowo oszczędzają czas i nerwy oddając się w ręce doświadczonej wizażystki. Oprócz tego wizażystki dzięki swoim umiejętnościom zawodowym wiedzą, jakich kosmetyków użyć, aby wykonany makijaż utrzymał się przez całą noc.

Panie Młode decydujące się na samodzielne wykonanie makijażu ślubnego muszą odpowiednio przygotować potrzebne kosmetyki oraz liczyć się z wpływem stresu w tym dniu. Zakup kosmetyków do wykonania samodzielnego makijażu to nie mały koszt, po za tym nerwy towarzyszące w tym dniu nie są tego warte. Dlatego też, warto powierzyć wykonanie makijażu profesjonalistkom, które w niedługi czas sprawią, że będziemy wyglądać zjawiskowo. Odpowiednio dobiorą odcienie kosmetyków do cery i urody oraz uwydatnią nasze walory.

Czy warto wybrać się na makijaż próbny?

Dzień ślubu jest zazwyczaj dokładnie zaplanowany, rozpoczynając od porannej kąpieli, wizyty u fryzjera, wykonania makijażu, ubrania się i sesji zdjęciowej, aż po stawienie się na ślubnym kobiercu. W tym dniu nie warto eksperymentować z makijażem, dlatego też przed ślubem wskazane jest udanie się na makijaż próbny.

Makijaż próbny pozwala na wypróbowanie różnych kosmetyków i ich odcieni. Podczas testowania, może okazać się, że nigdy nieużywane kolory cieni lub szminek doskonale będą wyglądać na naszej twarzy. Dodatkowo w trakcie makijażu próbnego poznajemy wizażystkę, która będzie nam towarzyszyć w tym szczególnym dniu. Sprawdzić możemy stosowane techniki makijażu przez stylistkę oraz działanie kosmetyków na naszą cerę, jest to szczególnie ważne u kobiet mających skórę wrażliwą i skłonną do alergii.

Jak powinien wyglądać odpowiedni makijaż ślubny?

Panie Młode zazwyczaj stawiają na delikatny makijaż ślubny, czasami dodają mocniejszego akcentu np. w postaci intensywnego koloru cienia do powiek lub mocnej szminki. Nie ma jakieś określonej reguły odnośnie tego jak powinien wyglądać najlepszy makijaż ślubny. Ważne, aby nie był zbyt przesadzony i pasował do całej reszty (sukni, dodatków oraz charakteru uroczystości). Istotną kwestią są upodobania Pani Młodej powinna ona czuć się dobrze i komfortowo w wykonanym makijażu, wówczas będzie mogła czerpać radość i wyglądać wytwornie przez całą uroczystość.

Dodaj komentarz