Olej rycynowy eliksirem dla pięknych włosów

Olej rycynowy od wieków służy jako środek zaradczy w rozwiązywaniu wielu problemów zdrowotnych. Bogaty w kwasy tłuszczowe omega 6, kwas rycynolowy i witaminę E, olej rycynowy jest również pełen dobroci dla zdrowej skóry i włosów. Szczególnie kwas rininolowy, który posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowe, pomaga zwalczać infekcje skóry głowy, a witamina E zapobiega wypadaniu włosów.

Wspomaga wzrost włosów i pomaga kontrolować ich utratę

Najprostszym sposobem zastosowania oleju rycynowego w celu przyspieszenia wzrostu włosów i zapobiegania ich wypadaniu jest zastosowanie go bezpośrednio. Masowanie włosów olejem rycynowym zwiększy krążenie krwi w skórze głowy. Olej wchłonie się i dotrze do mieszków włosowych, aby móc stymulować wzrost włosów i ich poprawić strukturę.
Olej rycynowy łączyć z innymi olejkami w celu wzmocnienia jego działania. Olej rycynowy z olejem kokosowym to doskonałe połączenie. Właściwości przeciwbakteryjne i wartość odżywcza obu olejków stanowią doskonały eliksir do leczenia i zapobiegania infekcjom skóry głowy oraz ograniczania wypadania włosów.

Zapobiega powstawaniu łupieżu i chroni przed infekcjami skóry głowy

Dzięki właściwościom antymikrobiologicznym olej rycynowy ma zdolność zwalczania bakterii powodujących łupież. Zawiera również rycynę, która służy jako środek grzybobójczy i bakteriobójczy. Właściwości przeciwbakteryjne rycyny i oleju działają razem, aby chronić skórę głowy przed infekcjami, które mogą prowadzić do łupieżu i stanów takich jak łojotokowe zapalenie skóry. Ponieważ jest również bogaty w składniki odżywcze, pomaga nawilżać skórę głowy i zwalczać swędzenie. Aby pozbyć się łupieżu za pomocą oleju rycynowego, można połączyć olej rycynowy z łyżką oliwy z oliwek i sokiem z cytryny. Wszystkie składniki trzeba ze sobą połączyć i wmasować w skórę głowy. Najlepiej pozostawić je na 30 minut, po czym dokładnie umyć włosy.

Olej rycynowy zapobiega rozdwajaniu włosów

Olej rycynowy może być również stosowany w celu zapobiegania wysuszeniu i łamliwości włosów, a także rozdwajaniu końcówek, dzięki czemu włosy stają się miękkie, sprężyste i nawilżone po zaledwie kilku zabiegach. Ponieważ jest w stanie wniknąć głęboko w skórę głowy delikatnie pobudza mieszki włosowe. Łącząc olej rycynowy z innymi olejami, takimi jak olej jojoba i olej kokosowy uzyskamy doskonałą odżywkę do włosów. Olej jojoba wnika głęboko w strukturę włosa i nawilża mieszki włosowe, dzięki czemu włosy staja się silniejsze, natomiast olej kokosowy działa podobnie, dodatkowo wygładzając włosy.

Zapobiega przedwczesnemu siwieniu

Zastosowanie oleju rycynowego może zapobiec utracie przez włosy większej ilości pigmentu. Połączenie olejku z gorczycy, oleju jojoba i oleju rycynowego wmasowanego w skórę głowy i włosy może nawet pomóc w odwróceniu procesu siwienia.

Czytaj: Olejek rycynowy tajemnicą pięknych włosów

Dodaj komentarz