Czy impotencję można wyleczyć?

Częstotliwość występowania impotencji jest dziś bardzo duża. Mało który mężczyzna przyznaje się jednak do tego, że erekcja nie występuje u niego na zawołanie. Z tego też powodu, jest to zaburzenie, które często zostaje bardzo zaniedbane. Zdarza się, że mocno zaburza ono życie mężczyzn, gdyż rezygnują oni z aktywności seksualnej. Czy jednak faktycznie, tak właśnie musi być? Jak można rozwiązać problem impotencji?

Problemy z erekcją

Warto wyjaśnić na wstępie, czym jest impotencja. Generalnie jest to problem z osiągnięciem, a czasami z utrzymaniem erekcji, mimo sprzyjających okoliczności. Rzecz w tym, iż erekcja i wytrysk nie występują pomimo satysfakcjonującego zbliżenia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, ze pojedyncze przypadki braku potencji nie oznaczają jeszcze zaburzenia, które wymagałoby podjęcia leczenia. Dopiero jeśli problem się powtarza, konieczne jest podjęcie stosowanych działań.

Czy tabletki na potencję to dobre rozwiązanie?

Pierwszym rozwiązaniem problemu, jakie stosują mężczyźni borykający się z impotencją, jest skorzystanie z tabletek na erekcję. Na początku zażywają oni tabletki na potencję, które mogą otrzymać bez recepty lekarskiej. Ta forma terapii nie wymaga opowiadania o swoim problemie, który dla wielu, a może nawet dla większości mężczyzn jest wstydliwy.

Czasami krótkotrwała terapia tabletkami na potencję okazuje się skuteczna. Zdarza się również, że tabletki na erekcję działają po prostu jako placebo. Tak czy inaczej, w wielu przypadkach niestety działanie tabletek okazuje się nieskuteczne. W takiej sytuacji konieczne jest zgłębienie problemu i konsultacja ze specjalistą.

Diagnoza kluczem do sukcesu

Jeśli erekcja nadal się nie pojawia, nawet pomimo stosowania tabletek na potencję, konieczne jest uzyskanie diagnozy. Może się bowiem okazać, że po prostu stosuje się niewłaściwą formę leczenia .Przyczyny impotencji mogą być bowiem rozmaite i to one powinny decydować o tym, jaką formę będzie miało leczenie impotencji. Warto zauważyć, że bezpośrednim powodem braku erekcji jest zwykle brak krwi w ciałach jamistych. Ażeby doszło do wzwodu musi bowiem dojść do ich wypełnienia krwią. Jednakże, przyczyn niedokrwienia ciał jamistych może być wiele. Dwa najpopularniejsze to:

nieprawidłowe krążenie

– niedobór hormonów

Jeśli chodzi o nieprawidłowe krążenie, może mieć ono dziesiątki przyczyn. Dlatego też, leczenie impotencji w tym przypadku bywa trudne i długotrwałe. Przywrócenie równowagi hormonalnej jest zdecydowanie łatwiejsze. Często pomagają sprzedawane na receptę tabletki na potencję.

Dodaj komentarz