Poznaj sprawdzone sposoby na bóle zębów!

Chyba większość z nas choć raz w życiu miała problemy z zębem. Gdy boli ząb przestajemy normalnie funkcjonować, nie możemy się skupić, jeść a nawet spać. Jedynym rozsądnym wyjściem jest wizyta u stomatologa. Ale co robić, gdy wizyta możliwa jest za dzień czy dwa. Jak przetrwać te trudne chwile. Oto garść sprawdzonych porad.

Jaki lek zażyć na bolący ząb?

Gdy ból nie jest zbyt uciążliwy możemy zdecydować się na środek zawierający paracetamol. Gdy ząb boli o wiele bardziej wybierzmy lek, który ma w swoim składzie ibuprofen. Jednak co robić jeśli nie chcemy przyjmować zbyt wielu leków? Wtedy warto postawić na naturalne sposoby. Nasze prababki stosowały je z powodzeniem przez lata…

Leki prosto z kuchni.

Bóle zębów możemy uśmierzać za pomocą rzeczy które znajdziemy w naszej własnej spiżarce czy lodówce. Na pierwszy ogień idzie czosnek. Obrany ząbek lekko rozduszamy, następnie obtaczamy go w soli. Tak przygotowany czosnek przykładamy do bolącego zęba. Jeśli nie pomaga możemy czosnek lekko nadgryźć, a nawet żuć. Dlaczego czosnek pomaga walczyć z bólem zęba? Czosnek to naturalny antybiotyk, pomaga walczyć z infekcją, która prawdopodobnie rozwija się w naszym zębie. Równie skuteczne są goździki. Jeżeli boli nas ząb możemy pogryźć kilka sztuk. Zadziała też olejek goździkowy. Kilka kropel nalewamy na wacik i przykładamy do bolącego zęba. Jeżeli zapach i smak goździków nam nie odpowiada możemy je zastąpić ekstraktem z wanilii.

W walce z bólem pomocne będą również różnego rodzaju płukanki. Pierwsza z nich to mieszanina jodyny, soli i wody. Aby przygotować taką płukankę będziemy potrzebować 5-6 kropli jodyny, łyżeczka soli i letnia, przegotowana woda. Pomoże także szałwia, która ma działanie odkażające i przeciwzapalne.

Na ból zęba pomoże, także… Alkohol. W tym przypadku im mocniejszy tym lepiej. Porcję wybranego alkoholu mieszamy z letnią wodą i tym roztworem płuczemy naszą jamę ustną. Jeśli ból jest wyjątkowo dokuczliwy przykładamy wacik nasączony czystym alkoholem bezpośrednio na bolący ząb. Uwaga jeśli zdecydujemy się na tę kurację powinniśmy bezwzględnie zrezygnować z jazdy samochodem.

Jak przespać całą noc z bolącym zębem?

Musimy pamiętać, że ząb zawsze nas będzie bardziej bolał, gdy znajdziemy się w pozycji horyzontalnej. Dlatego odpowiednio przed snem powinniśmy zażyć dość silny środek przeciwbólowy. W innym przypadku jest wielce prawdopodobne, że nasz ząb da nam w kość w środku nocy i ze snu nici…

Tymczasowa ulga

Należy pamiętać, że te metody to tylko chwilowe rozwiązanie naszego problemu. Musimy jak najszybciej udać się na wizytę do gabinetu stomatologicznego. Tylko specjalista może zdiagnozować przyczynę naszego bólu i zaordynować odpowiednie leczenie.

Dodaj komentarz