5 faktów na temat laserowej korekcji wzroku

Masz krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm? Porzuć codzienne noszenie okularów i soczewek kontaktowych! Pomoże Ci w tym laserowa korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny i skuteczny, który przywrócił dobre widzenie milionom ludzi. Przedstawiamy 5 faktów na temat laserowej korekcji wzroku.

1. Laserowa korekcja wzroku sprawi, że zapomnisz o okularach i soczewkach kontaktowych

Nie oszukujmy się, wady wzroku utrudniają normalne funkcjonowanie. Już sama konieczność pamiętania o okularach i soczewkach kontaktowych jest mało komfortowa. Te pierwsze często parują i nie nadają się do noszenia podczas uprawiania sportów. Z kolei drugie mogą podrażniać oczy, powodując zapalenie spojówek (zwłaszcza kiedy zaniedbasz odpowiednią pielęgnację i na chwilę zapomnisz o przestrzeganiu pewnych zasad). 

Twoje problemy z oczami rozwiąże laserowa korekcja wzroku. Jest to szybki i całkowicie bezbolesny zabieg. Po prostu wiązka lasera modeluje rogówkę oka tak, aby światło prawidłowo ogniskowało się na siatkówce (a nie za nią lub przed nią).

Dzięki zabiegowi laserowej korekcji wzroku odzyskasz dobre widzenie. Zapomnisz o okularach i soczewkach kontaktowych. 

2. Zabieg laserowej korekcji wzroku jest szybki i bezbolesny

Naprawdę nie ma się czego bać. Zabieg laserowej korekcji wzroku trwa krótko (kilkanaście minut, a użycie lasera kilkanaście sekund) i jak już wspomnieliśmy, jest bezbolesny. Wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych – w tym samym dniu, w którym przychodzisz do kliniki, wracasz do domu. Znieczulenie miejscowe podaje się w kroplach. Oczywiście podczas laserowej korekcji wzroku, nie czujesz bólu. Powikłania są tu rzadkością, a jeśli się pojawią, ich charakter jest przejściowy.  

3. Aparatura wykorzystywana podczas laserowej korekcji wzroku jest nowoczesna

W wielu klinikach i centrach medycznych doświadczony zespół lekarzy pracuje na nowoczesnym sprzęcie najwyższej jakości. Zabieg wykonuje się stosując dwa nowoczesne lasery – excimerowy i femtosekundowy. Technologia ta pozwala uzyskać niespotykaną precyzję, niezbędną podczas pracy na tak delikatnym narządzie, jakim jest ludzkie oko. 

Zaawansowane systemy zabezpieczające podnoszą komfort pacjenta podczas zabiegu.

Nie obawiaj się zatem, że jak się mimowolnie poruszysz, laser także się przesunie. Wiązka światła działa tylko na zaplanowanej wcześniej powierzchni, cały czas też monitorowana jest pozycja gałki ocznej. W razie najmniejszego ruchu czy drgania laser przestaje pracować. 

Natomiast mruganiu zapobiega specjalna rozwórka. 

4. Laserowa korekcja wzroku nie jest dla wszystkich

Mimo że laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna, a powikłania nie występują często, nie wszyscy mogą się jej poddać. Zabieg można przeprowadzić tylko wtedy, kiedy wada jest już ustabilizowana. Przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią, ale także niektóre choroby oczu, takie jak jaskra, zaćma oraz nieprawidłowości rogówki (stożek rogówki, blizny występujące na rogowce), alergie i choroby autoimmunologiczne. Jeśli masz infekcję lub stan zapalny oczu, laserowa korekcja wzroku nie jest dla Ciebie.  

Aby zakwalifikować się do zabiegu, musisz przejść bardzo wiele badań. Ich celem jest między innymi poznanie budowy Twojego oka oraz określenie poziomu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Oprócz tego wykonuje się topografię rogówki, pomiar szerokości źrenic, optyczną, koherentną tomografię, badanie widzenia obuocznego. 

5. Laserowa korekcja wzroku usuwa większość popularnych wad wzroku

Zabieg laserowej korekcji wzroku pomaga na większość popularnych wad wzroku. Redukuje krótkowzroczność do -12 dioptrii, dalekowzroczność do +6 dioptrii, a także astygmatyzm do 6 dioptrii. 

Jeśli jednak Twoja wada jest bardzo wysoka, nie usuniesz jej laserową korekcją wzroku. Wtedy najlepszym rozwiązaniem okażą się soczewki fakijne. 

W Polsce i na świecie z roku na rok rośnie popularność laserowej korekcji wzroku. Jeśli i Ty chcesz uwolnić się od okularów i soczewek, zdecyduj się na zabieg. Jest krótki, bezbolesny i szybko przywraca komfort dobrego widzenia. Warto.

Dodaj komentarz